oral-surgery   Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

 Ağız, diş ve çene cerrahisi; ağız içerisinde yer alan yumuşak ve sert dokuların patolojilerinin tedavi edildiği bilim dalıdır.
Diş çekimi, gömülü diş ameliyatları, çene ve çevre dokularının kistlerinin tedavisi, çene tümörleri ve tedavileri, maksillofasiyal travmatoloji ve çene kırıklarının tedavisi, preprotetik cerrahi, çene-yüz bölgesi ağrıları, temporomandibuler eklem bozuklukların tedavisi (fizik tedavi, artroskopi, artrosentez ve botoks uygulamaları), odontojenik enfeksiyonların tedavisi, tükürük bezi hastalıklarının tedavisi, ağız hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile dental implantoloji (özellikle implant yerleştirilmesi için yeterli kemik ve yumuşak dokunun bulunmadığı durumlarda ileri implant cerrahisi) çene cerrahisinin çalışma alanı içindedir. Bunlarla beraber bazı sistemik hastalıkların ağız içindeki bulgularının teşhisi, tedavisi ve kontrolleri de yapılmaktadır.
Kliniğimizde diş çekimi, gömülü diş ameliyatları, çene ve çevre dokularının kistlerinin tedavisi gibi minör cerrahi müdahaleler ve dental implantoloji uygulamaları yapılmaktadır.

Facebook
Twitter
INSTAGRAM